Verslag Voorjaarstocht KusterKring 2025, 29-04-2025.
Bezoek St. Jans Kathedraal
Om 10 uur vertrokken met 19 personen naar de markt om vandaar met 2 rondleiders een bezoek aan de Kathedraal te brengen en daarna een rondleiding in de stad.
Zo van de buitenkant lijkt de toren van de Kathedraal als laatste gebouwd, zie de bakstenen, echter het is het oudste gedeelte. In de rest van de steeds uitgebreide kerk is ook baksteen gebruikt, alleen is daar een binnen- en een buitenmuur omheen bebouwd.
Den Bosch was populair en trok veel volk aan omdat er geen ondernemersbelasting geheven werd, vandaar de nodige uitbreidingen van stad en kerk.
Heel veel te zien en veel historie,
Van een modern gebrandschilderd raam, met rechts onder de Twin Towers ramp
tot aan vele klassieke gebrandschilderde ramen
Verder een indruk/selectie, van vele bezienswaardigheden
Houtsnijden konden ze !!!
Messing bewerken ook, een doopfond
Het oude orgel, helaas geen beiaardier meer en
het nieuwe orgel
Schilderijen op messingplaat, hout trekt en geeft scheuren
Adelijk familiegraf met hun wapens
Daarna, naar buiten de Kathedraal;
de moderne Engel met smartphone, en
kindeke Jezus, dat, naar ze zeggen, op Napoleon lijkt omdat die de inmiddels
protestantse kerk terug gaf aan katholiek Den Bosch
En vervolgens een rondtoer door de stad met vele monumenten uit de rijke historie van Den Bosch die eindigde bij onze ligplaats.
In de namiddag onze zogenaamde potluck.
We konden dat op het veld van de vereniging doen, prima plek, maar wel veel ganzen poep.
De bemanning van de Brabander heeft deze verwijderd, HULDE
Nog een paar picknick tafels erbij en klaar was kees.
Chris en Ineke zorgden weer voor prachtig weer, waarvoor DANK
We konden heerlijk genieten van alle meegebrachte voorafjes, toetjes en veel ertussenin, in combinatie met de meegebrachte dranken! Een gezellig samen zijn!
De persoons gegevens op deze website zijn enkel bedoeld voor de communicatie tussen de leden onderling.
Het doorgeven aan derden kan enkel mits toestemming van de betrokken persoon
.Copyright KusterKring 2024